درباره ما | تماس با ما

مشاوره رایگان : 6100071 98915+

00 56
بدون نظر
تاریخ آخرین بروزرسانی : 31 ژانویه 2023

سئو کلاه سیاه چیست و چه کاربردی دارد؟

سئو کلاه سیاه یکی از زیر شاخه های سئو است که تکنیک های زیادی نیز دارد. بسیاری از سایت ها در روند فعالیت های خود از تکنیک های سئو کلاه سیاه استفاده می کنند. البته دقت داشته باشید که ما به هیچ وجه استفاده از این تکنیک ها و روش های سئو کلاه سیاه را به شما پیشنهاد نمی کنیم.

قبل از اینکه بخواهید در این زمینه اطلاعات خوبی به دست بیاورید، لازم است که متوجه شوید که سئو کلاه سیاه چیست و چه تاثیری می تواند بر روند بهینه سازی سایت داشته باشد.

سئو کلاه سیاه چیست؟

تکنیک های سئو کلاه سیاه,روش های سئو کلاه سیاه,سئو در طراحی سایت

سئو کلاه سیاه یا همان Black Hat SEO شامل مجموعه ای از تکنیک ها و روش ها است که مطابق با اهداف و معیارهای موتورهای جستجو نمی باشد. به عنوان مثال، اگر شما بخواهید در صفحات نتایج جستجو گوگل برای یک کلمه کلیدی خاص، رنک بگیرید، لازم است که از یکسری اقدامات مشخص شده و سازمان داده شده استفاده کنید تا خزنده های گوگل وب سایت شما را کراول کنند و با توجه به ارزش محتوای صفحه مورد نظر شما، رتبه مناسبی برای عبارت کلیدی هدف، به شما بدهند.

حال کاری که تکنیک های سئو کلاه سیاه انجام می دهند این است که موتور جستجو را به طرق مختلف فریب داده و سعی می کنند رتبه های برتر را از آن خود کنند.

چرا نباید از سئو کلاه سیاه استفاده کنیم؟

یکی از دلایل بسیار مهمی که شما باید بدانید این است که استفاده از روش های سئوی کلاه سیاه در نهایت موجب جریمه شدن سایت شما توسط گوگل می شود. درست است که شما با استفاده از این روش ها، برای مدت زمان کوتاه و محدودی می توانید ترافیک و رتبه سایت خود را افرایش دهید، اما نکته اینجا است که این موفقیت ها برای همیشه برای شما باقی نخواهند ماند. حتی اگر احتمال بسیار پایینی وجود داشته باشد که سایت شما جریمه شود، باز هم ارزش ندارد که از سئوی کلاه سیاه در روند کاری خود استفاده کنید؛ به این دلیل که خارج شدن از SERP ها به طور کلی، می تواند کسب و کار شما را نابود کند.

این مطلب را از دست ندهید
هاست داخلی با هاست خارجی چه تفاوتی دارد ؟

چه زمانی می شود از تکنیک های سئو کلاه سیاه استفاده کرد؟

سئو کلاه سیاه,سئو کلاه سیاه چیست,سئوی کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه با تمام مضراتی که دارد، در برخی موارد می تواند به شما و بهبود کسب و کارتان کمک کند. البته اولویت اصلی شما باید استفاده از تکنیک های سئو کلاه سفید باشد؛ چراکه این بهترین راه برای رسیدن به رتبه های برتر صفحات نتایج جستجو است.

اگر قصد این را ندارید که به صورت بلند مدت به بهینه سازی سایت خود اهمیت بدهید و یا اینکه برند شما به طور کلی در فضای مجازی فعالیت ندارد و شما بنا بر شرایطی تصمیم گرفته اید که سفارش طراحی سایت خاصی را انجام داده و آن سایت برای مدت کوتاهی در رنک های برتر قرار بگیرد، در اینجا شما می توانید از روش های سئوی کلاه سیاه استفاده کنید.

به عنوان مثال کسب و کار شما قصد فروش محصول خاصی را برای یک فصل از سال دارد. در صورتی که زمان زیادی برای جذب مشتریان و فروش محصولات خود ندارید، با سئو کلاه سیاه می توانید در رتبه های برتر قرار بگیرید. البته دقت داشته باشید که انجام همین روش های سئو کلاه سیاه اگر توسط افراد ناشی انجام شود ممکن است که هیچ زمان به نتیجه درستی نرسد.

معرفی برخی از تکنیک های سئو کلاه سیاه

ترفندها و تکنیک های بسیار زیادی در این زمینه وجود داشته است که با گذشت زمان و بروز رسانی هایی که در الگوریتم موتورهای جستجو انجام شده است، شاهد کاهش تعدد این تکنیک ها هستیم. در ادامه برخی از رایج ترین مواردی که در این زمینه وجود دارد را برای شما معرفی خواهیم کرد.

–        تراکم بیش از حد عبارات کلیدی

در این روش، صفحه سایت مورد نظر بدون داشتن محتوای خاصی، دارای تعداد بسیار زیادی عبارت کلیدی است. البته امروزه این روش تقریبا منسوخ شده به حساب می آید.

–        تفاوت داده های ارائه شده

یکی از روش های سئو کلاه سیاه این است که شما بخواهید به کاربر یک مطلب و به موتور جستجو مطلبی دیگر را نشان دهید تا در عین حالی که رنک خود را افزایش می دهید، پنهان کاری های مدنظر خود را برای کاربر یا گوگل انجام دهید.

این مطلب را از دست ندهید
بهترین روش‌های بهینه سازی سایت وردپرسی

–        محتواهای کم ارزش

در سال های گذشته موتورهای جستجو به خوبی نمی توانستند متوجه شوند که چه سایت هایی از محتواهای کپی شده از دیگر وب سایت ها استفاده می کردند. در نتیجه ی نبود معیار درستی در این زمینه، بسیاری از صاحبان وب سایت ها اهمیتی برای تولید محتوا در نظر نمی گرفتند محتوای دیگر سایت ها را کپی می کردند. اما امروزه گوگل عملکرد بسیار خوبی در این زمینه از خود نشان داده است. این موتور جستجو با ایجاد بروز رسانی پاندا در الگوریتم رتبه بندی صفحات خود، در تشخیص این نوع محتواها عملکرد خود را به خوبی ارتقا داد.

سخن آخر

مواردی که بالا گفته شد، تنها بخش کوچکی از تکنیک ها و ترفندهای موجود در مورد سئوی کلاه سیاه می باشد. پیشنهاد روهای به شما این است که تمام تلاش خود را بکنید تا از از سئو کلاه سیاه دوری کرده و اصل فعالیت های خود را بر استفاده از سئو کلاه سفید و روش های بهینه سازی آن قرار دهید.

سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سیاه یکی از زیر شاخه های سئو است که تکنیک های زیادی نیز دارد. بسیاری از سایت ها در روند فعالیت های خود از تکنیک های سئو کلاه سیاه استفاده می کنند. البته دقت داشته باشید که ما به هیچ وجه استفاده از این تکنیک ها و روش های سئو کلاه سیاه را به شما پیشنهاد نمی کنیم.

چرا نباید از سئو کلاه سیاه استفاده کنیم؟

درست است که شما با استفاده از این روش ها، برای مدت زمان کوتاه و محدودی می توانید ترافیک و رتبه سایت خود را افرایش دهید، اما نکته اینجا است که این موفقیت ها برای همیشه برای شما باقی نخواهند ماند.

معرفی برخی از تکنیک های سئو کلاه سیاه

–        تراکم بیش از حد عبارات کلیدی
–        تفاوت داده های ارائه شده
–        محتواهای کم ارزش

دسته بندی ها :

اخبار | مهندسی سئو

اشتراک گذاری :

ارسال نظر ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان