درباره ما | تماس با ما

مشاوره رایگان : 6100071 98915+

01 38
بدون نظر
تاریخ آخرین بروزرسانی : 7 ژانویه 2023

نکات مهم طراحی سایت بر اساس سئو

نکات مهم سئو که در طراحی وب سایت باید در نظر گرفت .

طراحی سایت بر اساس سئو یکی از کارهایی است که تمامی طراحان سایت و فعالان در این زمینه باید آن را در نظر داشته باشند. یک طراحی وب سایت عالی برای هر کسب و کاری که سعی در موفقیت آنلاین داشته باشد، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؛ اما اگر یک وب سایت در رتبه بندی گوگل شانس خوبی نداشته باشد، ممکن است تعداد بسیار کمی از افراد بتوانند آن را مشاهده کنند.

برای جلوگیری از داشتن وب سایتی که مطابق با فاکتورهای رتبه بندی گوگل نباشد، کافی است برخی اصول اساسی سئو و بعضی از تکنیک های آن را در روند کاری خود در نظر داشته باشید.

در اینجا چند نکته عالی برای شما جمع آوری شده است که می توانند شما را به سمت طراحی سایت بر اساس اصول سئو سوق دهند.

  • تطابق سایت با اهداف موتور جستجو

اصول سئو در طراحی سایت,سئو در طراحی سایت,سئو طراحی سایت

استفاده از Flash برای navigation در وب سایت شما می تواند یک فاکتور منفی باشد؛ اگر شما ندانید که چگونه باید از Flash مطابق با تمایلات خزنده های موتورهای جستجو استفاده کنید.

CSS و یک جاوا اسکریپت ساده می توانند بدون داشتن هیچ گونه اثر منفی بر رتبه بندی سایت شما، تمام جلوه های فانتزی مورد نظرتان را برای شما فراهم سازند.

  • قرار دادن اسکریپت ها خارج از HTML

هنگامی که وب سایت خود را رمزگذاری می کنید، اطمینان حاصل کنید که جاوا اسکریپت و CSS را خارجی سازی کرده باشید. موتورهای جستجو یک وب سایت را از طریق آنچه در سند HTML موجود است، مشاهده می کنند. جاوا اسکریپت و CSS در صورت عدم وجود خارجی، می توانند چندین خط کد اضافی را در اسناد HTML شما ایجاد کنند که سرعت کراول شدن وب سایت شما را کند خواهند کرد. موتورهای جستجو تمایل دارند هرچه سریعتر به محتوای یک وب سایت برسند.

  • استفاده از محتواهای قابل خواندن توسط خزنده ها

محتوا از اصلی ترین بخش های یک وب سایت است و همان چیزی است که موتورهای جستجو از آن تغذیه می کنند. هنگام اصول سئو در طراحی سایت را پیاده سازی کنید، اطمینان حاصل کنید که ساختار خوبی برای محتوا (عناوین، پاراگراف ها و لینک ها) در نظر گرفته باشید.

این مطلب را از دست ندهید
تاثیر محتوا بر سئو

سایت هایی که محتواهای کمی دارند، نمی توانند در SERP ها رتبه خوبی را به دست بیاورند. تنها در صورت استفاده از نکات طراحی سایت بر اساس سئو، می توان از این امر جلوگیری کرد. به عنوان مثال، وجود داشتن تصاویر تنها به جای محتوا کار اشتباهی است؛ مگر اینکه از تکنیک جایگزینی متن پس زمینه CSS استفاده کنید.

  • عدم بی توجهی به alt تصاویر

تمامی تصاویر وب سایت شما نیاز دارند که تگ alt داشته باشند. بسیاری از افراد به این موضوع در طراحی وب سایت توجهی نمی کنند و شرایط سازگاری برای استفاده از تگ های alt تصاویر را فراهم نمی کنند.

موتورهای جستجو با استفاده از این تگ ها متوجه موضوع تصاویر می شوند؛ شما با استفاده از تگ های alt به خزنده های آن ها در این زمینه کمک زیادی کرده اید. این کمک کردن به موتور جستجو در افزایش رتبه سایت شما تاثیر بسیار زیادی خواهد گذاشت و طبیعتا بی توجه بدون به آن در روند بهینه سازی و طراحی سایت می تواند آسیب های جدی به کسب و کار شما وارد کند. البته جدا از طراحی سایت بر اساس اصول سئو، تگ alt تصاویر به افرادی که مشکلاتی در زمینه بینایی دارند نیز کمک می کند.

سئو و طراحی سایت,طراحی سایت بر اساس اصول سئو,طراحی سایت بر اساس سئو

  • بروزرسانی صفحات با محتواهای جدید

اگر وب سایت شما دارای یک وبلاگ است، ممکن است بخواهید فضای خاصی را برای ارسال برخی اطلاعات جدید در آن ایجاد کنید. موتورهای جستجو به این موضوع که محتواهای سایت هر از چند گاهی به طور منظم تغییر پیدا کند، علاقه خاصی دارند؛ زیرا این نشان می دهد که سایت هنوز پویا و فعال می باشد.

این مطلب را از دست ندهید
آموزش طراحی سایت

با تغییر محتوا، شدت خزیدن موتورهای جستجو نیز افزایش پیدا می کند. البته دقت داشته باشید که در این زمینه دچار مشکلات محتوای تکراری در سایت خود نشوید.

  • از متا دیتاهای منحصر به فرد استفاده کنید

برای رعایت اصول سئو در طراحی سایت، پیشنهاد می کنیم که حتما از متا دیتاها در روند فعالیت های خود استفاده کنید. عناوین، متا دیکریپشن و عبارات کلیدی نیازمند توجه ویژه ای می باشند. در طراحی سایت همیشه باید به این دیتاها دقت داشته باشید. هر صفحه باید مجموعه ای از متا دیتاها را در خود داشته باشد. این مورد به موتور جستجو کمک می کند تا از نحوه ساختار یک وب سایت اطلاعات بهتر و مفیدتری به دست بیاورد.

  • کاربرد صحیح تگ های عنوان

برای طراحی سایت بر اساس اصول سئو، باید از تگ های عنوان به درستی استفاده کنید. ساختار تگ های عنوان باید به بهترین شکل ممکن در یک صفحه سایت باشد. برای عنوان اصلی صفحه از برچسب های خاص استفاده کنید. در روند طراحی سایت، باید بهترین شرایط برای استفاده از این تگ ها را برای صاحب وب سایت مورد نظر به وجود بیاورید.

امیدواریم که با به کارگیری نکات این مقاله آموزش طراحی سایت بر اساس سئو، بهترین عملکرد را از خود به نمایش بگذارید. مطمئنا استفاده از اصول سئو در طراحی سایت، بعدها روند بهینه سازی سایت مورد نظر را به شدت تسهیل خواهد کرد.

دسته بندی ها :

اخبار | طراحی سایت

اشتراک گذاری :

ارسال نظر ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان