درباره ما | تماس با ما

مشاوره رایگان : 6100071 98915+

21 25
بدون نظر
تاریخ آخرین بروزرسانی : 15 دسامبر 2022

افزایش رتبه الکسا

یکی از شاخص ترین بخش های مهم وب سایت شما مربوط به رتبه الکسا می شود، که تمامی افراد بخصوص شرکا، سرمایه گذاران و همینطور مشتریان می توانند به آن دسترسی داشته باشند. این افراد با استفاده از رتبه الکسا می توانند وضعیت کسب و کار شما را مورد سنجش قرار دهند، و بصورت تخمینی به این موضوع پی ببرند که کسب و کار شما و سایتتان چقدر رونق داشته است. در نهایت می توان گفت هرچقدر رتبه الکسای سایت شما کوچک تر باشد به نفع شما خواهد بود. در ادامه گفته می شود که صاحبان کسب و کار همیشه به دنبال این هستند که بتوانند رتبه الکسای خود را افزایش دهند.

افزایش رتبه الکسا,الکسا چه عواملی را در رتبه‌بندی خود لحاظ می‌کند,رتبه الکسا چیست

رتبه الکسا چیست؟

رتبه الکسا یا رنکینگ (rank) به عنوان یک سیستم امتیازدهی شناخته شده است، که مدیریت آن به وسیله ی alexa.com انجام می گیرد. خوب است که بدانید alexa.com را می توان به عنوان زیرمجموعه های  amazon.com به حساب آورد. بطور کلی گفته می شود این مدیریت توانایی اعلام تعداد بازدید وب سایت های شما را دارد. در قسمت پشتیبانی وب سایت مربوط به رتبه الکسا برای کاربران درباره ی چگونگی انجام رتبه دهی سایت ها توضیحاتی داده شده است، که آن را برای شما مخاطبان محترم شرح می دهیم:

رتبه دهی الکسا و میزان ترافیک طبق رفتار افرادی که در اینترنت هستند انجام می شود. این روند می تواند آماری کلی در سطح جهان برای ما مشخص کند تا در نهایت بتوانیم از طریق آن رتبه هرسایت را باتوجه به اطلاعاتی که دارند اعلام کنیم.

نحوه رتبه بندی الکسا را درک کنید,افزایش رتبه الکسا,الکسا چه عواملی را در رتبه‌بندی خود لحاظ می‌کند

الکسا چه عواملی را در رتبه‌بندی خود لحاظ می‌کند؟

در ابتدا خوب است که بدانید قبل از انجام برنامه ریزی برای رتبه الکسا باید به یکسری نکات مهمی که برای الکسا اهمیت دارد توجه کنیم. الکسا برخلاف گوگل در زمان انجام محاسبات بسیار دقیق و صادق است.

الکسا در صفحه ی وبلاگ خود درباره ی افزایش رتبه الکسا گفته است که: هرروز میانگین زیادی از تعداد بازدیدکنندگان و تعداد صفحات هر سایتی که بازدید شده است طبق سه ماه گذشته مورد بررسی قرار می گیرد. در زمان بررسی اگر سایتی تعداد بازدیدکنندگان بیشتری داشته باشد در رتبه ی اول قرار می گیرد، درغیر این صورت رتبه ای حدود 30 میلیون را دریافت می کند. ناگفته نماند اگر در زمان بررسی متوجه شویم که سایتی هیچ بازدیدکننده ای نداشته است هیچ رتبه ای به آن تعلق نمی گیرد. براساس نتایج بدست آمده گفته شده است که دو عامل مهم در افزایش رتبه الکسا تاثیر بسیار زیادی می گذارد، این دو عامل شامل موارد زیر می شود:

میانگین تعداد بازدیدکنندگان در روز

تعداد بازدید از صفحات سایت

این دوعامل گفته شده براساس آماری که سه ماه اخیر انجام شده است مورد سنجش قرار می گیرد.

در ادامه ی این قسمت می خواهیم شما مخاطبان را با روش های افزایش رتبه الکسا آشنا کنیم.

این روش ها به سه بخش تقسیم شده است، که شامل موارد زیر می شود:

  • افزایش ترافیک

  • بهینه سازی وب سایت
  • تبلیغات

در هریک از این بخش های گفته شده گزینه هایی وجود دارد که می توانید به کمک آن رتبه ی الکسای خود را افزایش دهید، در ادامه هرکدام از آن ها را شرح می دهیم:

افزایش رتبه الکسا,الکسا چه عواملی را در رتبه‌بندی خود لحاظ می‌کند,رتبه الکسا چیست

بخش اول{افزایش ترافیک}

نحوه رتبه بندی الکسا را درک کنید

علاوه بر موضوعاتی که برای رتبه بندی الکسا گفته شد، باید به این موضوع توجه کنید که الکسا معمولا آمار خود را توسط رفتارکاربرانی برآورد می کند،که در مرورگر خود نوار ابزار یا تولبار الکسا را نصب کرده باشند. نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که به دلیل کوچک بودن جامعه آماری الکسا به سمت افرادی هدایت می شوند که برروی مرورگرهای خود از نوارهای ابزاری استفاده می کنند. بخاطر بسپارید که با بالا رفتن رتبه الکسا هیچ تغییری در نتایج مربوط به رتبه ی موتورهای جست و جو مشاهده نمی کنید چرا که تاثیر چندانی ندارد، اما تمامی اقدامات مثبتی که برای افزایش رتبه الکسا انجام داده اید بطور غیرمستقیم موجب می شود رتبه شما در موتورهای جست و جو افزایش یابد. با توجه به مطالب گفته شده می توان نتیجه گرفت که با جذب ترافیک بیشتر توسط محتوای باکیفیت می توانید برروی رتبه ی الکسا تاثیر بگذارید، ناگفته نماند رعایت کردن اصول سئو در بالا بردن رتبه الکسا نقش مهمی را ایفا می کند.

روی تولید محتوای باکیفیت تمرکز کنید

یکی از روش های مهمی که می تواند در افزایش رتبه الکسا نقش مهمی داشته باشد مربوط به تولید محتوای با کیفیت می شود. با تمرکز برروی تولید محتوا می توانید باعث جذب بازدیدکنندگان زیادی شوید، اگر قصد دارید رتبه الکسا و میزان ترافیک را در وبلاگ خود افزایش دهید باید حتما به این نکته توجه داشته باشید که با تلاش در ایجاد محتوای مناسب و کاربر پسند می توانید رتبه الکسای خود را افزایش دهید، شایان ذکر است گفته شود اگر وب سایت شما عکس محور می باشد باید حتما در انتخاب تصاویر دقت داشته باشید، که بهترین عکس ها را با کیفیت بالا برای سایت خود استفاده کنید. در نهایت از این موضوع مطلع شوید که سایتتان بدون مشکل در اختیار کاربران قرار می گیرد در غیر این صورت احتمال دارد از تعداد بازدیدکنندگان کمتری برخوردار شوید.

افزایش رتبه الکسا,الکسا چه عواملی را در رتبه‌بندی خود لحاظ می‌کند,رتبه الکسا چیست

نظم و استمرار را در انتشار محتوا رعایت کنید

با بروز رسانی سایت خود می توانید باعث جذب کاربران زیادی شوید، چرا که بروز بودن سایت شما موجب می شود بازدیدکنندگان سایت شما را انتخاب کنند و به آن مراجعه نمایند. از این طریق موتورهای جست و جو متوجه خواهند شد که شما سایت فعالی دارید و تعداد کاربران زیادی را به سمت شما راهنمایی می کند. برای مثال اگر دارای وبلاگ هستید سعی کنید هرهفته وبلاگ خود را آپدیت کنید.

به اشتراک‌گذاری محتوا را تسهیل کنید

یکی از روش هایی که می توانید ترافیک بالایی را دریافت کنید و در بالا بردن رتبه الکسا تاثیر بگذارید مربوط به اشتراک گذاری محتوا در رسانه های اجتماعی می شود. برای این کار باید حتما از عناوین و تصاویر مناسبی استفاده کنید، همچنین جمله هایی را برای آغاز مطالب خود بکارببرید که بتوانید باعث جذب کاربران و بازدیدکنندگان زیادی شوید. در نهایت می توان گفت با رعایت کردن این نکات می توانید با اطمینان کامل محتوای خود را به اشتراک بگذارید و کاربران زیادی را جذب خود کنید.

به تغییر طرح وب ‌سایت خود فکر کنید

سلیقه ی علاقه مندان و کاربران روز به روز درحال تغییر است که باید به آن توجه شود. اگر شما چندین سال است که سایتتان همان طرح قدیمی را دارد باید بگوییم که متاسفانه نسبت به دیگر سایت ها عقب مانده اید. چرا که با داشتن طرحی نو می توانید در جذب کاربران نقش مهمی داشته باشید و درنهایت ترافیک بالایی را دریافت کنید.

این مطلب را از دست ندهید
بهینه سازی سورس سایت : بهینه سازی موبایل

 به یک برنامه افزایش رتبه الکسا بپیوندید

برنامه و سرویس های خاصی وجود دارد، که به کمک آن می توانید رتبه الکسای وب سایت خود را افزایش دهید. روش کار کردن با این برنامه اینگونه می باشد که در ابتدا باید کاربران از ابزار الکسا استفاده کنند، با بهره مندی از این ابزار کاربران زیادی به سمت شما هدایت می شوند. این امر موجب بالا رفتن رتبه الکسای سایت شما خواهد شد. ناگفته نماند با استفاده از این برنامه باید زمان زیادی را صرف کنید و همچنین با هزینه بالایی روبرو شوید. در ادامه گفته می شود که محبوبیت سایت شما در مقایسه با دیگر سایت ها ثابت نمی باشد و داشتن رتبه الکسا از این طریق ارزش چندانی ندارد، به همین منظور می توانید با گذاشتن نظرات در وب سایت هایی که همانند وب سایت خودتان است در بالا بردن رتبه الکسا نقش داشته باشید. قرار دادن لینک    وب سایت در نظرات می تواند باعث شود بازدیدکنندگان زیادی سایت شما را دنبال کنند، در نتیجه با انجام دادن این روش ها می توانید رتبه الکسا را افزایش دهید.

نوارابزار الکسا را نصب کنید

همانطور که در تعاریف قبلی گفته شد جامع آماری از کاربران الکسا مربوط به افرادی می شود که از نوار ابزار استفاده می کنند. پیشنهاد می شود اگر می خواهید به این جامعه پیوندید باید حتما نوار ابزار الکسا را نصب کنید. قابل ذکر است گفته شود با بازدید شما یک نفرمسلما رتبه سایتتان تغییر نمی کند و باید حتما این روند را چندین بار انجام دهید، تا در نهایت با تکرار مجدد بتوانید به نتیجه برسید.

 

بخش دوم{بهینه سازی وب سایت}

از کلمات کلیدی بهتری استفاده کنید

اگر به دنبال کسب بهترین رتبه در الکسا هستید و می خواهید با سایت های دیگر به رقابت بپردازید باید حتما به یکسری نکات توجه داشته باشید، اما چگونه می توانیم به رتبه ی بالای الکسا دست یابیم؟! در پاسخ به این سوال می توان گفت یکی از روش هایی که می تواند برروی رتبه الکسای وب سایت شما نقش مهمی را ایفا کند مربوط به آنالیز کلمات کلیدی می شود، این روش در بهبودی سئو بسیار تاثیرگذار است. آنالیزکلمات کلیدی که پرکاربرد می باشند می توانند به سمت وب سایت شما ترافیک جذب کنند. با مشخص کردن کلمات کلیدی می توانید سایت خود را برای آن کلماتی که آنالیز شده اند بهینه سازی کنید، در نهایت می توان گفت با انجام این کار می توانید رتبه الکسای خود را افزایش دهید، علاوه بر این موضوع در بهبودی رتبه شما در موتورهای جست و جو نقش مهمی دارند.

یکی از سوالاتی که بیشتر افراد با آن روبرو می شوند این است که، چگونه می توانیم کلید واژه ها را آنالیز کنیم؟ یکی از راه حل هایی که می توانید کلید واژه ها را آنالیز کنید، مربوط به Keyword Planner می شود. برای اینکار کافی است به داشبورد آن بروید و سپس گزینه ی search for new keyword using a phrase , website or category را انتخاب کنید. نکته مهمی که باید به آن توجه شود این است که برای دسترسی داشتن به این ابزار باید حتما ابزار تغییر آی پی را داشته باشید. زمانی که وارد این قسمت می شوید باید تمامی مراحل را پشت سر بگذارنید و تمامی سوالات خواسته شده را پاسخ دهید. با استفاده از کلمات کلیدی مناسب می توانید محتوای خود را در جست وجوی هایی که مرتبط با موتورهای جست و جو هستند مشاهده کنید. خوب است که بدانید محتوا و کلمات کلیدی به هیچ عنوان نباید انباشته شوند چرا که بضرر شما تمام خواهند شد، به همین دلیل باید حتما کلمات کلیدی به حالت طبیعی در نوشته ها مشاهده شوند.

متن مقاله: در این قسمت باید حتما برای بهبودی و بهینه سازی کلماتی که کلیدی هستند تلاش کنید. برای این کار کافی است چندین بار کلمات کلیدی در متن تکرار شوند. در ادامه گفته می شود، شما باید از این موضوع اطمینان داشته باشید،که وجود هر کدام از کلمات کلیدی در متن حالت طبیعی خود را حفظ کرده باشند.

آدرس صفحه (url): از طریق کلید واژه های اصلی می توانید صفحه ای را که می خواهید آدرس دهی کنید. به دلیل طولانی بودن متن های فارسی باید از کلمات انگلیسی برای آدرس دادن استفاده شود، چراکه متن های فارسی موجب بهم ریختگی در آن می شود.

تصاویر را بهینه سازی کنید

موتورهای جست و جوی تصاویر این امکان را به شما می دهند که بتوانید سایتتان را با ترافیک بالایی روبرو کنید. در ادامه گفته می شود، محتوایی که در تصاویر وجود دارد برای شناسایی شدن در موتورهای جست و جو بسیار دشوار است. برای به نمایش درآوردن تصاویر در جست و جو شده های مرتبط باید حتما توضیحاتی را که دارای کلمات کلیدی هستند، در بخش    alt textاضافه کنید. علاوه براین موضوع باید از تصاویری استفاده شود که از نظر سایز کوچک هستند و حجم کمتری را به خود اختصاص می دهند. کم حجم بودن تصاویر می تواند در کم ترین زمان بارگزاری شوند. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که اسم فایل تصاوریتان باید حتما مرتبط با ماهیت تصویر باشد و از عناوین همچون image1 و untitled پرهیز کنید. در نتیجه این روند باعث بالارفتن رتبه صفحات شما در موتورهای جست و جو خواهد شد.

ساختن بک لینک را فراموش نکنید

از دیگر روش هایی که می توانید ترافیک بالایی را دریافت کنید مربوط به بک لینک ها یا همان وجود لینک سایت شما در وب سایت های دیگر است. در ادامه گفته می شود شما به راحتی می توانید به عنوان یک نویسنده برای وب سایت های دیگر مطلب بنویسید یا اینکه از رپرتاژ آگهی استفاده کنید، ناگفته نماند با بهره گیری از نظرات در وبلاگ ها می توانید در جذب ترافیک نقش داشته باشید. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که معمولا لینک ها حالت nofollow دارند، و در موتورهای جست و جو ارزش چندانی ندارند. حتی در بعضی مواقع این لینک ها را به عنوان اسپم می شناسند. در نتیجه گفته می شود وجود لینک شما در وب سایت های دیگر می تواند در رتبه نتایج جست و جو نقش داشته باشد، همچنین انکر تکست یا همان متنی که در جای آدرس لینک قرار دارند باید حتما با محتوایی که قرار است برای لینک ها داده شوند کاملا مرتبط باشند.

از سایت مپ (sitemap) استفاده کنید

سایت مپ ها وظیفه دارند که، کار ربات های bot موتورهای جست و جو را بررسی کنند. از دیگر نقش های مهم سایت مپ ها این است، که باعث می شوند ایندکس کردن سریع تر انجام شود. برای استفاده از سایت مپ ها می توانید به کمک ابزارهایی که در سیستم های مدیریت محتوا بصورت رایگان وجود دارند کمک بگیرید.

این مطلب را از دست ندهید
بهترین روش‌های بهینه‌سازی تصویر در سایت وردپرسی برای بهبود سئو

ساختار وب سایت خود را بررسی کنید

از این موضوع باید اطمینان کامل را داشته باشید، که ربات موتورهای جست و جو به خوبی می توانند بدون هیچ مشکلی وب سایت شما را ایندکس کنند. قابل ذکر است گفته شود در اینترنت سرویس هایی وجود دارد، که می توانید توسط آن ها فعالیت هایی که بات ها دارند را شبیه سازی کنید.

 وب ‌سایت خود را به موتورهای جست و جو معرفی کنید

در ابتدا گفته می شود موتورهای جست و جو می توانند با پیدا کردن سایت های شما آن ها را ایندکس کنند. اما برای اینکه این روند سریع تر انجام شود و با هیچ مشکلی روبرو نشوید بهتر است خودتان دست بکار شوید. شما به راحتی می توانید با ثبت نام در صفحات مخصوص مدیران وب سایت ها در موتورهای جست و جو این کار را انجام دهید، بعد از ثبت نام لازم است سایتی را که می خواهید مپ شود را معرفی کنید. سه موتور جست وجو که باید حتما روی آن ها متمرکز شوید مربوط به گوگل، بینک و یاهو می شود.

 از سیستم آماری الکسا استفاده کنید

اگر قصد دارید با پرداخت کردن هزینه از وضعیت رتبه خود مطلع شوید و اطلاعات پیشرفته تری را دریافت کنید می توانید از certified site metrics الکسا کمک بگیرید. از طریق این روش کدی به عنوان alexa certified برای شما ارسال می شود، با درج کردن این کد در صفحه وب سایت خود می توانید ترافیک ها را مورد بررسی قرار دهید. مزیت هایی که این روش دارد شامل موارد زیر می شود:

-مطلع شدن از رتبه دقیق تر

-دسترسی داشتن به گزارش های دقیق تر

-داشتن نظارت دقیق نسبت به عملکرد وب سایت ها

-امکان نمایش عمومی و خصوصی برای بازدید کنندگان از رتبه و بازدیدها وجود دارد

چگونه سایت خود را Certified کنیم؟

Certified به این منظور است که تمامی مراحل را پشت سر گذاشته اید، و نوبت به آن می رسد که یک کد مخصوص به شما داده شود تا بتوانید ترافیک وب سایت را برای الکسا بررسی کنید. برای Certified شدن باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

-از پلن های Basic، Insight، Advanced یا Advanced High Traffic  یک اشتراک خریداری کنید

-دستورالعمل های مربوط به کد الکسا را در تمامی صفحات مربوط به وب سایت درج کنید

-برای داشتن اطمینان از وجود کد در وب سایت روی دکمه ی scan my site کلیک کنید

-زمانی که کدها بدرستی قرار گرفته باشند، ثبت اطلاعات تا 3 ساعت بعد شروع می شود.

 

بخش سوم{تبلیغ سایت}

در رسانه های اجتماعی برای وب سایت خود صفحه بسازید

 فیسبوک و گوگل پلاس جزء برنامه های اجتماعی محبوبی هستند، که به شما کاربران کمک می کند تا بتوانید رتبه الکسا را افزایش دهید. خوب است که بدانید در زمان منتشر کردن محتوای جدید در صفحه ی خود از طریق این سایت ها می توانید به آن ها لینک دهید.

یک تریبون برای خود درست کنید

برای اینکه بتوانید تریبون داشته باشید می توانید از توییتر یا ابزارهایی که مشابه هستند کمک بگیرید. با استفاده از این کار به شما این اختیار داده می شود که بتوانید لینک های جدیدی را در مطالب خود درج کنید. علاوه بر این موضوع باید حتما با کاربران و فعالان در حوزه های دیگر فعالیت داشته باشید، چرا که با داشتن تعامل با کاربران دیگر موجب می شود رتبه الکسای شما افزایش یابد.

فیدr درست کنید

از دیگر روش هایی که باعث می شود رتبه الکسا افزایش پیدا کند مربوط به فید rss می شود. با استفاده از این فید بازدیدکنندگان می توانند در رابطه با فید و محتوای جدیدی که ارسال شده است با خبر شوند.

 یک فهرست ایمیل مارکتینگ درست کنید

اگر طراحی وب سایت شما به گونه ای می باشد که نیاز به عضویت دارد، می توانید به وسیله ی ایمیل کاربران یک فهرست به وجود آورید. با قرار دادن آیتم های محتوایی، آخرین اخبارها  و بروز رسانی ها در این فهرست کاربران را مطلع کنید. از این روش بیشتر را افزایش تعامل استفاده می شود. خوب است که بدانید این تاکتیک موجب ترغیب کاربرانی می شود که به سایت شما مدت ها سر نزده اند، در نهایت می توان این روش را یکی از موثرترین عوامل در افزایش رتبه الکسا به حساب آورد.

 گزینه اشتراک‌گذاری محتوا را فعال کنید

برای پست و تمامی محتواهای خود در سایت دکمه ای را قرار دهید، که کاربران از طریق آن دکمه بتوانند محتوای مورد نظر خود را در سایت های گروهی و با دیگر افراد به اشتراک بگذارد.

 

با توجه به تمامی مطالب گفته شده می توان به این نتیجه رسید، که هرچقدر رتبه الکسا افزایش یابد می تواند برروی پیشرفت و رونق سایت شما تاثیر بگذارد، ناگفته نماند رتبه الکسا در کسب و کار کاربران نقش مهمی را ایفا می کند. بالا بودن رتبه الکسا به عنوان یکی از معیارهای مهم مردم در زمان انتخاب و همکاری با شما می باشد. در نهایت اگر می خواهید رتبه الکسای سایت خود را افزایش دهید و جزء صدهزار سایت برتر قرار بگیرید باید حتما برای رسیدن به این هدف تلاش بسیار زیادی کنید. با رعایت کردن نکات گفته شده در این مقاله می توانید راه رسیدن به رتبه ی بالای الکسا را برای خود آسان تر کنید. اگر به تازگی شما افراد مشغول به این کارشده اید، باید بدانید که مدت زمان زیادی را لازم دارید که بتوانید بهترین رتبه را به خود اختصاص دهید.

رتبه الکسا چیست؟

رتبه الکسا یا رنکینگ (rank) به عنوان یک سیستم امتیازدهی شناخته شده است، که مدیریت آن به وسیله ی alexa.com انجام می گیرد

الکسا چه عواملی را در رتبه‌بندی خود لحاظ می‌کند؟

در ابتدا خوب است که بدانید قبل از انجام برنامه ریزی برای رتبه الکسا باید به یکسری نکات مهمی که برای الکسا اهمیت دارد توجه کنیم. الکسا برخلاف گوگل در زمان انجام محاسبات بسیار دقیق و صادق است.

چگونه سایت خود را Certified کنیم؟

Certified به این منظور است که تمامی مراحل را پشت سر گذاشته اید، و نوبت به آن می رسد که یک کد مخصوص به شما داده شود تا بتوانید ترافیک وب سایت را برای الکسا بررسی کنید.

دسته بندی ها :

اخبار | مهندسی سئو

اشتراک گذاری :

ارسال نظر ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان