درباره ما | تماس با ما

مشاوره رایگان : 6100071 98915+

11 17
بدون نظر
تاریخ آخرین بروزرسانی : 15 دسامبر 2022

معیارهای انتخاب طراح سایت

انتخاب بهترین شرکت های طراحی سایت

برای یک شرکت و یا کسب کار تجاری بزرگ، داشتن یک سایت قوی و مدرن، امری کاملا بدیهی است. اما پیش از آن مهم ترین فاکتور، انتخاب یک شرکت طراحی سایت مناسب است که بتواند از پس تمام انتظارات شما بر آیند تا شما هم بتوانید با هدف موفقیت و توسعه بیشتر در کسب و کار، تجربه ای بی نظیر برای مشتریان خود رقم بزنید.

امروزه با توجه به توسعه بازاریابی و ماهیت اینترنت و از همه مهمتر رایج شدن انواع نرم افزارهای موبایلی در میان مردم جامعه خصوصا جوانان، ممکن است هر فردی به سراغ راه اندازی یک سایت و یا تجارت در اینترنت باشد. شما باید بر اساس فاکتورهای مورد نظرتان شرکت طراحی سایت خود را انتخاب کنید و به طور کلی همه چیز بستگی به کاربرد سایتی دارد که مدنظر شماست. به همین خاطر نمی توان برای همه فقط یک شرکت خاص را پیشنهاد کرد چراکه خواسته ها بسیار متفاوت است.
در این مقاله از روهای قصد داریم تا یک فهرست از مواردی که به شما در انتخاب شرکت طراحی سایت کمک می کند، را شرح دهیم.

هدف خود از راه اندازی سایت را مشخص کنید

در گام اول شما باید هدف خود را از راه اندازی یک سایت مشخص کنید و معیارهای خود را بسته به کسب و کارتان سنجیده و بررسی کنید. از خودتان بپرسید که با داشتن یک سایت می خواهید به چه چیزی برسید؟ و اگر برای این کار هدف و برنامه مشخصی دارید به سراغ مراحل بعدی بروید.

همانطور که پیش تر هم گفتیم، شما باید قبل اقدام به راه اندازی یک سایت هدف خود را مشخص نمایید و بعد از اقدام از شرکت طراحی سایت مورد نظرتان بخواهید تا مهارت هایش را به شما ثابت کند. آن ها باید برای جلب اطمینان و نشان دادن توانایی خود نمونه سایت های طراحی شده شان را به شما نشان دهند.

برای مثال شما یک آموزشگاه موسیقی دارید و سفارش شما به شرکت طراحی سایت مذکور، راه اندازی یک سایت در زمینه معرفی آموزشگاه موسیقی است. پس شرکت مورد انتخابی شما باید از پس انتظارات شما در این زمینه بر آید.

بهترین شرکت های طراحی سایت,راه اندازی سایت,شرکت طراحی سایت

هزینه ی طراحی سایت را در نظر داشته باشید

حتما آن جمله معروفی که می گوید ” هرچقدر پول بدی همونقدر هم آش می خوری” را شنیده اید. این مثال در زمینه طراحی یک سایت هم صدق می کند. اگر یک شرکت طراحی سایت با پیشنهاد کمترین قیمت فعالیت می کند، ممکن است شما تا حدودی وسوسه شوید زمان و هزینه زیادی را صرف این موضوع کنید.

شما باید هوشمندانه عمل کنید و هزینه پروژه را به درستی تخمین بزنید. اما ممکن است در این زمینه کمی سر در گم شوید. برای راهنمایی بیشتر باید بگوییم که حتما در این زمینه تحقیق کنید و با چند شرکت صحبت کنید و قیمت ها را با یکدیگر مقایسه کنید.

در مرحله دوم و پس از تعیین قیمت از شرکت مذکور بخواهید مه دلایل خود را برای پیشنهاد این قیمت توضیح دهد و یادتان باشد که منظور ما از این مسئله، ارزش و پیچیدگی کار است نه زمان.

روزی یک مرد از پیکاسو خواست که برایش، روی یک دستمال کاغذی نقاشی بکشد. و به او بفروشد. پیکاسو در عرض چند دقیقه طرحی بر روی دستمال کشید و مبلغ یک میلیون دلار درخواست کرد. مرد با تعجب خطاب به پیکاسو گفت: شما فقط چند دقیقه وقت صرف کشیدن این نقاشی کرده اید چطور ممکن است این چنین پولی درخواست کنید؟ پیکاسو گفت من 50 سال زحمت کشیدم تا بتوانم در چند دقیقه این نقاشی را بکشم.

این مطلب را از دست ندهید
تاثیر محتوا بر سئو

اگر شرکت طراحی سایتی که انتخاب کرده اید سایتی برای شما طراحی کرد و یا سرویسی ارائه داد که باعث افزایش سرمایه شد شما شد پس نباید هزینه برآورده شده به هم بخورد، نگذارید که موضوع قیمت شما را از هدفی که در گام اول مشخص کردید دور کند.

شرکت های طراحی سایت,هزینه ی طراحی سایت,بهترین شرکت های طراحی سایت

سابقه شرکت طراحی سایت را بررسی کنید

اینکه سابقه یک شرکت طراحی سایت چقدر باشد مهم نیست، چراکه اکثر شرکت های تازه تاسیس شده و نوپا در مقایسه با رقبای خود، ایده های درخشان مدرن تری دارند. موضوع این است که شرکت طراحی سایتی که انتخاب می کنید تا چه اندازه با صنعت و نوع کسب و کار شما آشنایی داشته باشد. از آن ها بپرسید که آیا قبلا هم پروژه ای مشابه پروژه شما انجام داده اند؟ و سپس خلاقیت و نوع کارشان را در پروژه های قبلی بررسی کنید و مطمئن شوید که در زمینه جلب رضایت مشتری موفق بوده اند یا نه. از شرکت طراحی سایت مذکور بخواهید تا تکنولوژی های مورد استفاده و متد های خود را به شما معرفی کنند.

با شرکت طراحی سایت در تعامل باشید و از آنها یاد بگیرید

اعمال تغییرات بر روی وب سایت ها حتی برای ما که در این زمینه مهارت داریم بسیار سخت و چالش بر انگیز است. با این وجود شما باید بدانید که شرکت مورد نظرتان در حال انجام چه نوع فعالیتی است.

وقتی که شما برای راه اندازی یک سایت با شرکت مورد نظر خود وارد مذاکره می شوید، آنها باید سعی کنند تا شما را مجاب کنند که در حال انجام چه کاری هستند و از چه طریقی این کار را انجام می دهند و از همه مهمتر هدف شان از انجام این کار چیست. بنابراین شما باید از شرکت طراحی سایت در مورد روند و روش کاری شان سوال کنید. شما باید درباره چیزی که سرمایه گذاری می کنید دید وسیعی داشته باشید.

بهترین شرکت های طراحی سایت,راه اندازی سایت,شرکت طراحی سایت

تهیه محتوا وظیفه شماست نه شرکت طراحی سایت

قطعا شما برای را اندازی سایت هدف های مشخصی دارید و معمولا اولین فاکتوری که به ذهن تان می رسید قالب و ظاهر سایت است که به خودی خود این دو مورد بسیار مهم هستند اما مهمتر از آن که در اکثر مواقع هم کارفرمایان آن را نادیده می گیرند، مسئله تولید محتوای مناسب است.

مشاور و طراحی سایتی که به آن مراجعه کرده اید باید دید وسیعی نسبت به خواسته شما داشته باشد، آنها باید نوع کسب و کار و مشتریان و محصولات شما را مورد بررسی قرار دهند و اگر چنین کاری را انجام ندادند بهتر است به دنبال یک شکرت طراحی سایت دیگر باشید.

باید تعیین کنید که قرار است چه نوع محتوایی را در سایت خود انتشار کنید و به طور کلی هدف شما در نگاه اول تولید چه نوع محتوایی است؟ شما باید بدانید که تولید محتوا برای سایت تان جز وظایف شرکت طراحی سایت نیست و این شما هستید که باید به فکر این موضوع باشید چراکه هیچکس بهتر از خودتان نمی تواند متن های های سایت را ارائه کند.

محتوا می تواند شامل متون، عکس، ویدئو و مواردی از این دست باشد وشما می توانید برای تولید محتوای مناسب از مشتریان خود کمک بگیرید.

بدانید که می خواهید به چه چیزی برسید و واقع بین باشید

این مطلب را از دست ندهید
سئو چیست و دلایل اهمیت سئو کدامند؟

آینده نگر باشید و همه چیز را از پیش مورد بررسی قرار دهید به اهداف و سطح انتظاراتی که از شرکت طراحی سایت دارید فکر کنید و این موضوع را در نظر بگیرید که قصد دارید تا شش ماه تا یکسال آینده با چه اتفاقاتی قرار است روبرو شوید که شما مطمئن شوید پول تان را در راه درستی خرج کرده اید.

بعضی از اهداف اصولی که شما می توانید به آن دست یابید، عبارتند از:

  • افزایش میزان فروش آنلاین
  • معرفی نام تجاری خود در فضای اینترنت
  • ارائه اطلاعات و محتوای مناس به مشتریان
  • کسب درآمد از تبلیغات

شما باید اطلاع پیدا کنید که شرکت طراحی سایت مدنظرتان از چه ابزار و روش هایی برای اندازه گیری میزان بازدید کنندگان سایت شما استفاده می کنند. شرکت باید از هدف و روند کاری شما اطلاعات کاملی به دست آورد تا بتواند راه حل های درستی برای افزایش بازدید سایت شما به کار ببرد.

استراتژی خود را بشناسید

در گام های پیشین هدف و انتظارت خود را مشخص کردید بعد از این باید مسیر خود را برای رسیدن به آنها مخشص کنید. باید چند سوال مهم را مورد بررسی قرار دهید. اول اینکه چگونه می توانید در فضای اینترنت بیشتر دیده شوید؟ ویا برای سایت تان چه نوع امکاناتی را در نظر گرفته اید؟ آیا بازدیدکنندگان شما از طریق موتورهای جستجو به سایت وارد می شوند و یا تبلیغات هدفمند اینترنتی؟

به طور کلی باید استراتژی ها خود را بشناسید و توضیح مناسبی برای کار خود داشته باشید چراکه یکاستراتژی خوب باعث می شود تا شما احساس قدرت و موفقیت بیشتری کنید. سعی کنید تصمیمات هوشمندانه و درستی بگیرید تا در نهایت بازدید کنندگان سایت شما تبدیل به مشتریان پر و پا قرص تان شوند.

خدمات پس از فروش و پشتیبانی را جدی بگیرید

یک شرکت طراحی سایت معتبر وظیفه دارد تا پس از راه اندازی سایت برای شما، 100 دردصد از آن پشتیبانی کند و شما را متقاعد کند که با سایت جدید تان به تمام اهداف خود برسید.

شما می توانید برای تغییرات ظاهری اضافه کردن امکانات جدید، با پرداخت مبلغی مناسب سایت خود را به روز کنید. حتی دسترسی کامل به مدیریت و کدهای سایت اهمیت بسیار بالایی دارد زیرا وابستگی مطلق شما به آن شرکت را از بین می برد.

کاری که باید انجام دهید: از شرکت طراحی سایت خود درباره ی خدمات پس از فروش و شرایط پشتیبانی سوال کنید. چطور به مشتریان دیگر کمک می کنند؟ آیا امکان ارتباط مستقیم و رفع مشکلات احتمالی پس از تحویل سایت را به شما می دهند؟

کاری که شما باید انجام دهید این است که اطمینان حاصل کنید که شرکت طراحی سایت مدنظرتان دارای خدمات پس از فروش و واحد پشتیباتی باشد.

سخن پایانی

و در آخر باید بگوییم که نمی توان از میان تمامی شکرت های فعال در حوزه طراحی سایت فقط چند مورد را به عنوان بهترین برگزید. چراکه هر شرکت بسته به نیازها و خدماتی که شما لازم دارد بسیار متفاوت هستند و از طرفی ممکن است یک شرکت از تمامی مواردی که ذکر کردیم برخوردار باشد اما شما طرز رفتار و برخورد پرسنل آن را نپسدید و یا در زمینه طراحی سایت آن طور که شما انتظار داشتید خلاق و توامند نبوده اند. پس در نتیجه سعی کنید اول از همه فاکتورهای خود را مشخص کرده و با بر اساس موارد بالا به سراغ بهترین شرکت طراحی سایت مدنظرتان بروید.

دسته بندی ها :

اخبار | طراحی سایت

اشتراک گذاری :

ارسال نظر ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان