درباره ما | تماس با ما

مشاوره رایگان : 6100071 98915+

00 21
بدون نظر
تاریخ آخرین بروزرسانی : 15 دسامبر 2022

معرفی بهترین ترفندهای طراحی سایت

استفاده از ترفندهای طراحی سایت می تواند به خوبی موجب شود طراحی سایت شما پیشرفت های چشمگیری داشته باشد. حدود 75 درصد از کاربران، اعتبار و ارزش یک کسب و کار را وابسته به سبک و کیفیت طراحی سایت آن کسب و کار اینترنتی می دانند.

امروزه به طور کلی بازدید کنندگان وب سایت های مختلف، سخت گیرتر و دقیق تر شده اند و هرچه زمان می گذرد، بر تعداد آن ها نیز افزوده می شود؛ علت این است که اینترنت و دنیای مجازی یکی از ارکان اصلی زندگی بیشتر انسان ها است.

همچنین آمارها نشان می دهد که اکثر افراد قبل از انجام هر نوع خریدی، ابتدا در موتورهای جستجو در مورد محصول مورد نظر، تحقیق می کنند. بنابراین یک طراحی سایت فوق العاده و ارزشمند، می تواند در این زمینه نقش بسیار موثری داشته باشد. به همین دلیل تصمیم گرفته ایم که در ادامه این مقاله به معرفی برترین ترفندهایی طراحی وب سایت که می توانند روند کاری شما را به خوبی بهبود دهند، بپردازیم.

طراحی تجربه کاربری قدرتمند

آموزش ترفندهای طراحی سایت,ترفند طراحی سایت,ترفندهای طراحی سایت

همانطور که بالاتر نیز به این مسئله اشاره شد، مردم امروزه بیشتر از هر زمانی، وابسته به دنیای مجازی هستند. همچنین این افراد تمایل دارند وقتی وارد یک وب سایت می شوند، یک تجربه کاربری فوق العاده را داشته باشند و عدم وجود تجربه کاربری مناسب می تواند آسیب های اساسی به کسب و کار مورد نظر شما وارد کند.

تصور کنید که می خواهید خریدی را از یک وب سایت انجام دهید؛ اما نمی توانید به راحتی به آنچه که می خواهید برسید. طبیعتا در این صورت از وب سایت خارج شده و تصمیم به استفاده از خدمات دیگر وب سایت های موجود می کنید. طراحی رابط کاربری قدرتمند، می توانند به صورت 100 درصد، نرخ تبدیل کاربر به مشتری سایت را افزایش دهد. بنابراین یکی از ترفندهای طراحی سایت، توجه کامل به تجربه کاربری در روند فعالیت ها می باشد.

این مطلب را از دست ندهید
بهینه‌سازی سورس سایت وردپرسی با مثال کدی

طراحی تمیز و ساختار یافته

یک ترفند طراحی سایت که از اهمیت بسیار بالایی برخودار است، این است که شما به منظم بودن و اصطلاحا درهم و برهم نبودن فضای سایت، توجه ویژه ای داشته باشید. لازم نیست که تمام فضای سایت را پر کنید؛ وجود فضاهای سفید و خالی در سایت می تواند کاربر را سریعتر به آنچه که می خواهد برساند. با بررسی طراحی سایت های برتر موجود در SERP های گوگل، قطعا متوجه اهمیت این ترفند طراحی سایت خواهید شد.

استفاده از الگوها و طرح های سفارشی

اگر می خواهید در رقابت با دیگر طراحان سایت، عملکرد فوق العاده ای داشته باشید، باید وضعیت بصری وب سایت مورد نظر را به شدت بهبود داده و آن را متمایز کنید. البته اگر از قالب های عمومی وب سایت استفاده نمی کنید، نمی توانید این کار را انجام دهید.

الگوهای طراحی وب، در طول سال ها، پیشرفت های زیادی داشته اند. این الگوها امروزه قابلیت تنظیم بیشتری نسبت به گذشته دارند. اما نکته ای که وجود دارد این است که این الگوها، مورد استفاده افراد زیادی بوده و تعداد زیادی از وب سایت های مختلف، از همان طراحی مشابه استفاده می کنند.

ترفندهای طراحی وب سایت,تکنیک طراحی سایت,تکنیک های طراحی سایت

مطمئنا کسب و کار شما نمی تواند خطر اینکه در بین این تعداد بالا طراحی های مشابه حضور داشته باشد را متحمل شود. از ابتدای سال 2019 یکی از ترفندهای طراحی وب سایت به این مسئله اختصاص داده شد که افراد بهتر است از طراحی های سفارشی برای طراحی سایت خود استفاده کنند. در نتیجه اگر می خواهید متمایز باشید، باید از الگوهای سفارشی و اختصاصی استفاده کنید.

این مطلب را از دست ندهید
15 روش برای بهبود سئو سایت

استفاده از رنگ های جذاب

رنگ هایی که کاربران را جذب یک وب سایت می کنند، معمولا بهتر است که در صفحه اصلی سایت به کار برده شوند. صفحات رایانه ها و تلفن های همراه، رنگ های زیادی را می توانند به نمایش در بیاورند. در نتیجه یک ترفند طراحی سایت بسیار مهم این است که از رنگ هایی استفاده کنید که تمایل مخاطبین شما از سایت را به شدت کاهش دهند. به طور کلی، رنگ ها یکی از ابزارهای اصلی جذب کننده بصری برای انسان ها هستند.

البته که اینکه شما از چه رنگ هایی استفاده کنید، بستگی به نوع کسب و کار و مخاطبین شما دارد. تحقیقات نشان داده است سایت هایی که توانسته اند از مناسب ترین و جذاب ترین رنگ ها برای طراحی سایت خود استفاده کنند، به راحتی حدود 40 درصد افزایش ترافیک داشته اند. بنابراین پیاده سازی بهترین رنگ ها یکی از ارکان مهم ترفندهای طراحی سایت می باشد.

سخن آخر

هر کدام از ترفندهای طراحی وب سایت که در بالا برای شما عزیزان بیان شد، اگر به درستی پیاده سازی شده و در اولویت های استراتژی طراحی وب سایت شما قرار بگیرد، قطعا می تواند بهترین رشد را برای کسب و کار اینترنتی مورد نظر، رقم بزند. در صورت بروز هرگونه مشکل یا پرسش در رابطه با موارد بالا، تیم روهای بهترین مرجعی است که شما می توانید به آن مراجعه کرده و عملکرد خود را بهبود دهید.

دسته بندی ها :

اخبار | طراحی سایت

اشتراک گذاری :

ارسال نظر ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان